dr Adrian Rymarczyk
specjalista chirurg ortopeda-traumatolog

Ukończyłem Akademię Medyczną w Warszawie w 1997 roku (wydział lekarski); od 2005 roku lekarz specjalista w dziedzinie ortopedii i traumatologii. Reprezentuję 25-letnie doświadczenie w chirurgii kolana, barku, kręgosłupa i stawu skokowego – wykonuję artroskopie, rekonstrukcje, osteotomie, endoprotezoplastyki stawów, leczę urazy sportowe i schorzenia przewlekłe więzadeł, ścięgien. Jestem prekursorem 20 nowatorskich technik operacyjnych w Polsce i na świecie.

Pierwszy w polskiej historii lekarz kadry tenisa ziemnego Davis Cup i Prokom Team. Współpracowałem i leczyłem wielu czołowych polskich medalistów sportowych (tenis ziemny, piłka nożna, siatkówka, narciarstwo, snowboard, kajakarstwo, pływanie) oraz ludzi gór (ratownicy, przewodnicy górscy). W październiku 2014 r. uzyskałem w Strasbourgu dyplom Europejskiego Specjalisty Kręgosłupa, certyfikowany przez SSE (Spine Society of Europe).


Co robię:

  • konsultacje ortopedyczne (dorośli i dzieci od 6 roku życia)
  • kwalifikacje do operacji
  • Iniekcje/zastrzyki i zabiegi małoinwazyjne (kwas hialuronowy, kolagen, PRP i inne)

    Czytaj więcej...

  • doradztwo w zakresie wkładek ortopedycznych

Operacje:

  • artroskopie kolana
  • rekonstrukcje więzadła krzyżowego przedniego ACL
  • artroskopie barku
  • chirurgia kręgosłupa
  • leczenie złamań
  • cieśń nadgarstka
  • artroskopie stawu skokowego
  • rekonstrukcje/szycie ścięgna Achillesa
  • endoprotezy stawu kolanowego

pełna lista operacji


Gdzie przyjmuję:

ACHILLES CENTRUM MEDYCZNE
ul. Bobrowiecka 9 bud. B Warszawa

Kontakt


EASY CLINIC
ul. Bergamotki 6 Warszawa

www.easyclinic.com.pl


VIVADERM
ul. Pustułeczki 36 Warszawa

www.viva-derm.pl

Gdzie operuję:

Szpital Carolina Medical Center
ul. Pory 78 Warszawa

Rymarczyk na sali operacyjnej

Prowadzę kursy cadaverowe dla lekarzy i studentów w CEM (Centrum Edukacji Medycznej):

  • Kolano – więzadło krzyżowe przednie
  • Podstawy artroskopii kolana oraz techniki szycia łąkotek
  • mega kurs – staw skokowy
  • pozostałe
Instruktor na kursie

Ekspert w programach TV

Występ w TVP 2

Więcej...

Występy w TVN

Ekspert radzi w prasie

Więcej...


Prowadzenie wykładów dla businessu

Spotkanie the nest

Więcej...


NOWATORSKIE ZABIEGI OPERACYJNE
WPROWADZONE PRZEZ
DR ADRIANA RYMARCZYKA

PEŁNA LISTA

KineSpring – nowatorska metoda w chirurgii kolana

Więcej

9 grudnia 2013 r. dr Adrian Rymarczyk, ortopeda traumatolog ze Szpitala Centrum ENEL-MED, przeprowadził pionierską operację. Po raz pierwszy w Polsce podczas jednego, małoinwazyjnego zabiegu wszczepił pacjentowi nowatorski implant KineSpring wraz z rekonstrukcją rewizyjną więzadła krzyżowego przedniego.

więcej na stronie nr 5 w “Gazetce Enelmed

 

Artykuł w internetowym wydaniu Newsweeka - "Uwaga na kolano"

 

Dr Adrian Rymarczyk w programie “Porozmawiajmy o zdrowiu

75 proc. Polaków przyznaje, że od czasu do czasu odczuwa ból mięśni, kości lub stawów, a co trzeci z nas uważa, że znacząco pogarsza on komfort życia. Przy czym tylko co dziesiąty badany umawia się na wizytę do lekarza, gdy ból nie ustępuje przez kilka dni. Tymczasem ortopedzi alarmują, że lekceważenie bólu czy nieleczone urazy mogą prowadzić do poważnych chorób. Dr Adrian Rymarczyk przeprowadził w grudniu pionierską operację - wszczepił pacjentowi nowatorski implant KineSpring oraz dokonał rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego. Zastosowane nowoczesne techniki operacyjne umożliwią szybki powrót do pełnej aktywności ruchowej

 

informacjia ukazała się też na portalach Rynek Zdrowia, Puls Medycyny oraz Termedia :

 

 



  

Kriolezja – nowa metoda minimalnie inwazyjnego
leczenia bólu.

Więcej

12.11.2013 dr Adrian Rymarczyk przeprowadził zabieg zamrażania torbieli w lędźwiowym odcinku kręgosłupa metodą kriolezji międzykręgowej – nowa metoda minimalnie inwazyjnego leczenia bólu (u 17-letniej pacjentki)

Pacjentka miała dolegliwości bólowe kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, torbiel stawu, zamiast blokady zastosowano kriomrożenie - efekty są natychmiastowe ponieważ ból ustąpił, wykorzystujemy i USG i rentgen (zabieg w wykorzystaniem ramienia C). Znieczulenie miejscowe lub dożylne. W Polsce tę metodę uśmierzania bólu stosuje się zaledwie w kilku ośrodkach, z wykorzystaniem USG (robi to kilka przychodni/gabinetów w Warszawie, tylko pod kontrolą USG).

Atuty:

Zabieg jest krótki, bezpieczny, minimalnie inwazyjny, wykonywany najczęściej w znieczuleniu miejscowym, może wspomagać rehabilitację gdyż zniesienie bólu pozwala na lepszą współpracę rehabilitowanego pacjenta, natychmiastową poprawę jakości życia, a tym samym na szybsze i dłużej utrzymujące się efekty rehabilitacji, a często całkowite wyleczenie.

Krioneuroablacja (lub krioanalgezja lub krioneuroliza) to specjalistyczna technika umożliwiająca długotrwałą redukcję dolegliwości bólowych w warunkach interwencyjnego leczenia bólu, w przypadku których wykazano, że są spowodowane przez nerwy czuciowe. Długoterminowa redukcja bólu jest możliwa w wyniku zamrożenia nerwu, czyli uszkodzenia naczyń odżywczych nerwów przez kryształki lodu. Jest funkcjonalnym odpowiednikiem blokad nerwowych, pozbawionym działania ubocznego i ogólnoustrojowego. Jest zabiegiem z wyboru u pacjentów z rozrusznikiem serca, których stan może nie pozwalać na blokady farmakologiczne, a zabieg termolezji mógłby zakłócić czy nawet uszkodzić stymulator.

Wskazania (przykłady):

- bóle pooperacyjne po torakotomii

- bóle twarzy (neuralgia nerwu trójdzielnego)

- zwyrodnienia stawów międzykręgowych w odcinkach szyjnych

- bóle stawu krzyżowo-biodrowego

- bóle kości guzicznej

- neuropatie kroczowe

- bolesne nerwiaki

- zespół cieśni nadgarstka

- syndrom „łokcia tenisisty” i „łokcia golfisty”

- zespół bolesnego barku

- bóle nowotworowe

Jak to działa?

Za pomocą kriosondy, z końcówką o temperaturze sięgającej -89 st. C, zostaje utworzona ‘kilka lodowa’ o temp. ok. -70 st. C, którą zamraża się precyzyjnie zlokalizowany wcześniej nerw docelowy. Obecnie dostępne sondy mają wielkość 1,4 do 2 mm. Większość posiada wbudowany symulator, ułatwiający zlokalizowanie nerwu, jak też termistor pozwalający określić aktualną temperaturę końcówki. Prawidłowe poddanie nerwu działaniu niskiej temperatury nie powoduje zniszczenia endoneurium (co pozwala na powolną regenerację nerwu), a jedynie na niewielkiej długości niszczy substancję przewodzącą. Dodatkowy efekt autoimmunologiczny przedłuża działanie przeciwbólowe.

Aparat Cryo-S Electric II PAINLESS

Najbardziej zaawansowany aparat do kriolezji na świecie.

Przeciwwskazania:

- skaza krwotoczna

- zakażenie (miejscowe lub uogólnione)

- brak świadomej zgody pacjenta

listopad 2013, autor: Magdalena Michalska Enelmed

Endoprotezoplastyka połowicza kolana
systemem iBalance UKA

Więcej

 W styczniu 2014 r. doktor Adrian Rymarczyk jako pierwszy w Polsce przeprowadził operację endoprotezoplastyki połowiczej kolana systemem iBalance UKA firmy Arthrex.

 


PRZYGOTOWANIE DO SEZONU NARCIARSKIEGO
na sprzęcie Pro Ski Simulator